PAź

Laureat nagrody Lista Goncourtow : Polski wybor 2015 – Laureat de la Liste Goncourt : le choix polonais 2015

Komunikat prasowy

24 października 2015

Werdykt 18. edycji nagrody „Lista Goncourtów: polski wybór” 2015

Laureatem nagrody został

Alain Mabanckou za powieść « Petit piment », wyd. Seuil

Petit Piment par Mabanckou

Instytut Francuski w Polsce – oddział w Krakowie informuje, że po raz osiemnasty, jury składające się ze studentów reprezentujących dwanaście uniwersytetów z całej Polski spotkało się 23 października w siedzibie Instytutu w Krakowie, aby wybrać laureata nagrody „Lista Goncourtów: polski wybór” 2015.

Nazwisko tegorocznego laureata zostało oficjalnie ogłoszone w sobotę 24 października o godz. 17.00, po tradycyjnym obiedzie Goncourtów w krakowskiej restauracji Cyrano de Bergerac, na konferencji prasowej zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w obecności Davida Foenkinos.

Joanna S. Wnek

Chargée de cours et de communication

+ 48 12 424 53 14

ul. Stolarska 15